Obiekt

Tytuł: On Solvability of Engel Equations In the Group of Triangular Matrices Over a Field

Autor:

Bier, Agnieszka

Data wydania:

2013

Streszczenie:

In the following paper we investigate commutator-type matrix equations and discuss the existence of their solutions. In particular, we derive the solutions of the Engel equations $A=e_k(X,Y)$, where $e_k(x,y)$ denotes the $k$-th Engel word, in the groups of unitriangular and triangular matrices over field $K$ of arbitrary characteristic.

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

Baza „Dorobek” – nr opisu: 0000082014 ; oai:repolis.bg.polsl.pl:31969

Źródło:

Linear Algebra and Its Applications 2013 vol. 438 iss. 5, s. 2320-2330

Język:

eng

Powiązania:

Wydział Matematyki Stosowanej. Politechnika Śląska

Dostęp:

zasób dostępny bez ograniczeń

Licencja:

CC BY 3.0

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2016-10-11

Data dodania obiektu:

2015-11-23

Liczba wyświetleń treści obiektu:

109

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://repolis.bg.polsl.pl/publication/35897

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji